Štyri vzácne kovy ostali doma

Popradská Aréna privítala pred niekoľkými dňami najlepších slovenských tanečníkov na majstrovstvách Slovenska v tanečnom športe v disciplíne štandardných tancov.

Takmer 150 tanečných párov z celého Slovenska súťažilo o zlaté medaily v siedmich vekových kategóriách. Viacero významných úspechov zaznamenali i páry domáceho TC Fortuna. Vo vekovej kategórii mládež si zlaté medaily a zároveň nomináciu na ME a MS vybojovali Branislav Šoltýs a Emília Scherfelová, ktorí vo finále z 55 známok od rozhodcov videli až 50-krát tú najvyššiu. V kategórii do 21 rokov opäť svoje najvyššie kvality potvrdili Dušan Gruľa a Nikoleta Csandová, ktorí okrem zlatých medailí získali nomináciu na MS. Pre Dušana je to v jeho devätnástich rokoch už jeho 21. titul majstra Slovenska, čo je absolútny rekord v celej 55-ročnej slovenskej tanečno-športovej histórii.

V súťaži juniorov II si bronz vytancovali Daniel Václav a Eva Modlová. Najväčšia pozornosť všetkých sa však sústredila na kategóriu dospelých tanečníkov. Rozhodcovia nakoniec po tuhom a napínavom boji rozhodli, že zlato poputuje do Bratislavy a druhé miesto ostane v Poprade zásluhou Ľubomíra Micka a Adriány Dindoferovej. Znamená to zároveň nomináciu na svetový šampio­nát a na ME do Moskvy. Do finále svojich kategórii postúpili aj ďalší Popradčania. Pavol Zalom a Blažena Zalomová skončili medzi seniormi štvrtí, v kategórii do 21 rokov sa darilo Kristiánovi Petrasovi a Kristíne Bajusovej, ktorí skončili na piatom mieste, v súťaži mládeže obsadili Slavomír Nálepka s Michaelou Krišandovou šiestu priečku.

Novinkou oproti predchádzajúcim majstrovstvám bolo zastúpenie zahraničných rozhodcov. Svoje názory na tanečné páry tak slovenská časť poroty konfrontovala s rozhodcami z Bulharska, Estónska, Lotyšska, Dánska a Talianska. Popradská Fortuna sa so ziskom dvoch zlatých, jednej striebornej, jednej bronzovej medaily a ďalšími finálovými a semifinálovými umiestneniami stala absolútnym fenoménom tohto šampionátu.