Tanečné centrum FORTUNA Poprad patrí už od svojho vzniku v decembri 1993 medzi popredné tanečné kluby na Slovensku výsledkami svojich tanečných párov, počtom členov ale i počtom a najmä úrovňou organizovaných podujatí. Vychováva deti a mládež k estetickému cíteniu a súťažnému spoločenskému tancu – tanečnému športu.

V roku 1995 bolo TC prijaté do Slovenského zväzu tanečného športu (SZTŠ). Úspešne ho reprezentujú tanečné páry v kategóriách Deti, Juniori, Mládež a Dospelí, ktoré sa zúčastňujú na medzinárodných súťažiach na Slovensku i v zahraničí.

Od roku 1996 organizujeme tradičné súťaže celoslovenského i medzinárodného formátu (Parketový tiger, Tanečný festival), ktoré sa konajú v Poprade a stretávajú sa s veľmi kladnými ohlasmi nielen zo strany tanečníkov, rodičov a širokej verejnosti, ale aj zo strany rozhodcov a funkcionárov SZTŠ. Tanečné centrum FORTUNA Poprad počas svojej existencie zorganizovalo v rokoch 1999 – 2008 už osemkrát Majstrovstvá Slovenskej republiky v tanečnom športe, čím sa nemôže pochváliť žiadny iný klub na Slovensku.

Každoročne pripravujeme mikulášske, vianočné a silvestrovské programy, programy a vystúpenia na plesy, semináre či kongresy, ako i na rôzne kultúrne, spoločenské a športové podujatia.